Ветераните си газат

Кировски со гол прослави десетгодишнина од кам-бекот во Работнички

Хирстијан Кировски експресно со гол во третата минута го прослави кам-бекот во Работнички по цели 10 години. Популарниот Џери играше за „романтичарите“ во 2008 за последен пат, пред зимово да се врати во клубот од Дебар Маало

објавено: 18 февруари 2018 - 14:21

Хирстијан Кировски експресно со гол во третата минута го прослави кам-бекот во Работнички по цели 10 години. Популарниот Џери играше за „романтичарите" во 2008 за последен пат, пред зимово да се врати во клубот од Дебар Маало.

Во третата минута Кировски ја искористи убавата асистенција на Ерера и му донесе предност на Работнички од 1:0 на гостувањето во Битола кај Пелистер.

Најново во Фудбал