СУПЕР ФУТСАЛ ДЕРБИ ВО ВЕЛЕС

КОЈ Е ПОДОБАР: КФМ Велес или Шкупи?

Еден против друг (од 17.часот) денеска ќе се најдат екипите кои не знаат за пораз, КФМ Велес од едната, и Шкупи од другата страна на игралиштето во салата „Гемиџии“

објавено: 19 ноември 2016 - 14:48

Деветтото коло во Футсал првенството го носи дуелот на двете екипи кои досега имаат максимален ефект во првенството и со тоа се главните и единствени кандидати за шампионската титула, Шкупи и КМФ Велес.
Чаирчани во моментов се на првото место со три бодови предност пред Велес, но само затоа што велешани имаат одиграно еден натпревар помалку.


Средбата на непоразените ќе се игра денеска во салата „Гемиџџи" во Велес со почеток од 17 часот.

ДВОЈКИ 9. КОЛО
САСА – СЕЕУ 4:8
ХЕДИС – ЈУВЕНТУС 7:8
ВЕЛЕС – ШКУПИ
ЖЕЛЕЗАРЕЦ – ЦИКО
ИЛИРЕТ КУМАНОВО СЛОБОДЕН

ТАБЕЛА

1. Велес 7 7 0 0 94:18 21

2. Шкупи 7 7 0 0 52:10 21
3. СЕЕУ 8 5 1 2 47:33 16
4. Јувентус 9 5 1 3 45:45 0 16
5. Цико 7 3 1 3 36:64 10
6. Железарец 7 2 0 5 19:41 6
7. Илирет 8 2 0 6 35:58 6
8. Хедис 8 1 2 5 39:61 5
9. Саса 8 0 1 7 34:71 1

 

Најново во Фудбал