ИНТЕРЕСНА ЗАВРШНИЦА ВО ТЕТОВО

Кратко траеше радоста на Вардар: Ибраими спаси бод (ВИДЕО)

Само седум минути траеше радоста на Вардар по голот на капитенот, Бобан Грнчаров. Бесарт Ибраими во 85. минута од 13-14 метри го совлада голманот на шампионот, Филип Гачевски. Дуелот во Тетово на крајот заврши без победник 1-1.  

објавено: 14 февруари 2018 - 16:15

Најново во Фудбал