ИСТО КАКО И ЛАНИ

Летниот преоден рок ќе трае од 15 јуни до 31 август

Прволигашите ќе имаат период од два и пол месеци за правење трансфери

објавено: 9 јуни 2018 - 13:30

Од Фудбалската Федерација на Македонија објавија дека, исто како и лани, летниот преоден рок ќе трае од 15 јуни до 31 август.

Во овој временски период нашите клубови ќе можат официјално да ангажираат нови играчи. Иаку иако се уште незапочнат преодниот рок голем дел од клубовите почнаа да ги промовираат своите нови имиња.

Досега најангажирани беа Работнички, Шкупи, Шкендија, Силекс. Се разбира дека се чека потег на Вардар, и овој клуб во секој момент да ги промовира своите засилувања.

Најново во Фудбал