ОТКАКО ДЕНЕСКА РАСКИНА СО СИЛЕКС

Мбела потпишува за Ренова

Камерунецот останува во Македонија, но ќе ги брани боите на друг клуб

објавено: 11 јануари 2019 - 13:39

Емануел Мбела, некогашен фудбалер на Шкупи, албанскиот Билс Балш и романската Глорија денеска го раскина договорот со Силекс, меѓутоа ќе остане во Македонија затоа што ќе потпише со друг клуб.
Камерунскиот напаѓач ќе ги брани боите на Ренова. Наскоро се очекува официјална потврда од „гипсарите" за овој трансфер.

Најново во Фудбал