Поразите носат и незгоди

Му се слоши - Навивач на Шкупи тешко го поднесе поразот од Шкендија (Фото)

Шкупи загуби од Шкендија со 0:3, а во самиот финиш на дербито еден од навивачите на домаќините падна во бесознание. Веднаш реагираше медицинскиот тим за да му помогне

објавено: 18 февруари 2018 - 16:20

Шкупи загуби од Шкендија со 0:3, а во самиот финиш на дербито еден од навивачите на домаќините падна во бесознание. Веднаш реагираше медицинскиот тим за да му помогне.

Финишот на мечот поради тоа и доцнеше, но сепак заврши со убедлива победа од 3:0 за лидерот во македонското првенство Шкендија. 

Најново во Фудбал