ПРВОТО ЕКСТРА ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА ЧАИРЧАНИ ЛЕТОВО

Муарем Муарем со потпис за Шкупи

Офанзивецот се обврза на двегодишна соработка со прволигашот.

објавено: 6 јуни 2018 - 15:42

Новото големо засилување на Шкупи се вика Муарем Муарем. Офанзивецот се обврза на двегодишна соработка со прволигашот.

Екс македонскиот младински репрезентативец и интернационалец во Азербејџан, Турција и Албанија, се враќа во домашниот шампионат, како нов играч на Шкупи.

Досега тој беше дел од Работнички своевремено, каде што ја мина и младинската школа.

Најново во Фудбал