Вардар извиси во триаголникот

Муслиу промовиран во Шкендија како позајмен играч од Приштина

Шкендија го промовира големото зимско засилување, Висар Муслиу, кој пристигна во Тетово како позајмен играч од Приштина. 

објавено: 30 јануари 2018 - 10:41

Шкендија го промовира големото зимско засилување, Висар Муслиу, кој пристигна во Тетово како позајмен играч од Приштина.

Во комплицираниот триаголник извиси шампионот Вардар, поради лоша работа на административците во клубот. 

Муслиу ја искористи шансата и како слободен играч, најпрво потпиша за Приштина, за потоа како што беше најавено да пристигне во Шкендија како позајмен играч.

Висар е репрезентативец на Македонија и ќе биде големо засилување за Шкендија, токму во трката со Вардар на два фронта.

Најново во Фудбал