ЕКС ФУДБАЛЕРОТ НА ШАМПИОНОТ Е ВО ТЕТОВО

Николов не може без Вардар (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец и некогашен фудбалер на шампионот, Бобан Николов дојде во Тетово да му даде поддршка на Вардар на дербито со Шкендија. Николов пред еден месец потпиша за унгарскиот тим на Видеотон, а паузата која и натаму трае во тамошното првенство ја искористи да ги посети „црвено-црните“.

ФОТО: Петр Стојановски

објавено: 14 февруари 2018 - 15:31

Најново во Фудбал