ЌЕ БАРААТ ДРУГО РЕШЕНИЕ

Охеда не е доволно добар за Вардар

И дефинитивно Аргентинецот Лукас Охеда нема да биде засилување за „црвено - црните"

објавено: 25 јануари 2018 - 10:40

Лукас Охеда од Аргентина, нема да биде ново име во Вардар во зимскиот преоден рок. Имено тој си заминал од експедицијата на „црвено - црните" во Анталија.

Играчот за врска играше на мечевите со Берое и Пахтакор но, веројатно не ги задоволил вкусовите на стратегот Чеде Јаневски.

Најново во Фудбал