ВО ДЕНЕШНИОТ БРОЈ НА „СПОРТ“ ПРОЧИТАЈТЕ...

Пандев оствари средба со советникот на премиерот Зоран Заев

Советникот за спорт во Владата на Р. Македонија, Даниел Димевски веќе имал средба со капитенот на репрезентацијата. 

објавено: 13 септември 2018 - 11:30

Како ураган од ведро небо удри во Македонија најаваната на нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев ексклузивно за „СПОРТ“ дека е подготвен да стави крај на кариерата и да застане на челот на ФФМ. Оваа одлука наиде на голема поддршка од сите фудбалски работници, љубители на овој спорт, поточно кажано од целата нација.

Советникот за спорт во Владата на Р. Македонија, Даниел Димевски веќе имал средба со капитенот на репрезентацијата.

*Деталите прочитајте ги во денешното печатено издание на единствениот спортски весник во Македонија „СПОРТ“.

 

 

Најново во Фудбал