ВО СТИЛОТ НА ГОЛЕМИТЕ КЛУБОВИ

„Пандевци“ со цвеќиња први ќе и честитаат на Шкеднија, ама потоа...

Академија Пандев во стилот на големите клубови пред стартот на мечот со Шкеднија во рамките на 30. коло во ПМФЛ ќе им ја честита титулата на шампионот со цвеќа и подароци.

објавено: 25 април 2018 - 12:00

Академија Пандев ќе биде првиот клуб кој ќе му ја честита титулата на новиот шампион. Струмичани во стилот на големите екипи, пред стартот на мечот Шкендија на фудбалерите ќе им подарат со цвеќиња и пригодни подароци.

Ова не значи дека „пандевци" во сите 90. минути нема да се обидат да го добијат новиот првак, победата ги зголеми шансите за пласман во Европа.

Најново во Фудбал