Уште еден млад фудбалер во струмичкиот прволигаш

Папули - најмладиот првотимец во Академијата Пандев

Јорго Папули, играч роден 2001 година, потпиша догоорна обврска со „академиците"од Струмица.

објавено: 9 август 2018 - 17:36

Екипата на Академија Пандев од денеска е „побогата" за уште еден млад фудбалер.

Имено, потпис на договорот со струмичкиот прволигаш стави 17. годишниот Јорго Папули.

Станува збор за исклучително талентиран фудбалер, роден 2001 година, кој во својата кратка кариера има настапувано за екипата на Металруг од Скопје, а во текот на минатата сезона беше дел од екипите на Динамо од Букурешт и на Стеауа, водечките во фудбалска Романија.

Најново во Фудбал