Битолчани ги претставија новите засилувања

Пелистер го промовираше триото: Илијоски, Мециновиќ и Блажевски (ФОТО)

Баже Илијоски, Јасмин Мециновиќ и Мартин Блажевски вечерва и официјално и беа претставени како нови играчи на Пелистер. Бразилецот Фернандо Силва Дос Сантос во Македонија доаѓа следната недела.

објавено: 11 јануари 2017 - 23:02

Пелистер и официјално ги промовираше новите засилувања. Баже Илијоски, Јасмин Мециновиќ и Мартин Блажевски вечерва и официјално и беа претставени на јавноста како нови играчи на битолчани. Што се однесува до Бразилецот Фернандо Силва Дос Сантос, тој во Македонија доаѓа следната недела.

Пелистер во моментов е во Охрид каде ги одработува првиот дел од подготвките за пролетниот дел од сезоната. 

Најново во Фудбал