ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНЕШНИОТ ПРВОЛИГАШКИ МЕЧ СО ПОБЕДА

Под Тумбе Кафе искршен автобусот на Шкупи (ФОТО)

Играчите на фудбалскиот клуб Шкупи не биле внатре во автобусот, бил само возачот.

објавено: 28 октомври 2018 - 12:40

Информациите велат дека навивач бил одговорен за овој инцидент и каменувањето на автобусот.

За среќа, овој инцидент се случи по напуштањето на играчите од автобусот и никој не беше повреден.

Ова се случува непосредно пред натпреварот од Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) помеѓу Победа и Шкупи кој што ќе се игра Под Тумбе Кафе во Битола.

 

 

Најново во Фудбал