Реми за романтичарите

Работнички поведе, но не победи против Мариупол

Работнички ремизираше против Мариупол на пријателски меч во Анталија, при крајот на зимските подготовки за „романтичарите“. Велинов им донесе предност на скопјани, но Тишенко не дозволи и да победат

објавено: 31 јануари 2018 - 17:46

Работнички ремизираше против Мариупол на пријателски меч во Анталија, при крајот на зимските подготовки за „романтичарите". Велинов им донесе предност на скопјани, но Тишенко не дозволи и да победат.

Напаѓаот на Работнички погоди во 26. минута, а Мариупол израмни во 80. со погодокот на Тишенко. Цел меч за украинскиот тим одигра Бесир Демири, поранешнито младински репрезентативец на Македонија.

Најново во Фудбал