НА ПОСЛЕДНИОТ ТЕСТ ВО ОХРИД

Ренова загуби од Мачва

„Гипсарите" во Охрид се поразени од Мачва со 2:3 во последната контрола во рамките на подготовките

објавено: 31 јануари 2018 - 15:00

Екипата на Ренова  беше поразена од Мачва со 2:3 во последниот контролен натпревар во рамките на подготовките во Охрид.

„Гипасарите“ одиграа интересен натпревар,а  стрелци на головите беа Валмир Нафиу и новакот Влатко Стојановски. По овој меч, стратегот Влатко Костов и неговите избраници се враќаат во Тетово каде ќе ги доработат последните подготовки пред стартот на пролетниот дел од сезоната.

 

 

Најново во Фудбал