ТИМОТ ОД ОАЕ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА НА ПОДГОТОВКИ

„Романтичарите“ на „преглед“ кај Хаџиевски

Работнички во сабота ќе одигра пријателски натпревар со Хата, тимот од Обединетите Арапски Емирати, каде што главен тренер е македонскиот стратег Ѓоко Хаџиевски

објавено: 31 јули 2017 - 20:30

Хата веќе утре пристигнува во Македонија на подготовки, а за тимот на Виктор Треневски ова е совршен тест пред новата сезона, која почнува на 13 август.

Пријателскиот меч ќе се одигра на еден од помошните терени на ФК Работнички во Градски парк.

Најново во Фудбал