РАБОТНИЧКИ СО НОВ НАПАЃАЧ

„Романтичарите“ посилни за Ерменецот Погосјан

Ерменецот Вардан Погосјан е новото засилување за тимот на Работнички, откако 25-годишниот напаѓач направи трансфер од Пјуник

објавено: 5 август 2017 - 13:36

25-годишниот напаѓач потпиша едногодишен договор со Работнички, со опција за уште една сезона. Погосјан има три настапи за националниот тим на Ерменија.

Погосјан беше промовиран во нов играч на Работнички и веднаш е достапен на тренерот Виктор Треневски пред стартот на шампионатот следниот викенд.

Најново во Фудбал