Првата радост за „романтичарите“

Сефте на Работнички во Турција

По голем пресврт, Работнички го совлада Дњипро со 3:2 во првиот контролен натпревар во Анталија. 

објавено: 29 јануари 2017 - 13:16

Работнички е првиот македонски тим кој успеа да дојде до победата во Турција. „Романтичарите“ по пресврт успеја да го совладаат Дњипро со 3:2. Избраниците на Виктор Треневски губеа во 39. минута губеа со 0:2, по што Филип Ивановски во 42. минута намали на 1:2.

Во второто полувреме, прво Кире Маркоски во 57. минута да израмни (2:2), за да во 71. минута Емир Сахити ги постави конечните 3:2.

Следен противник на Работнички е екипата на Терек Грозник.

 

Најново во Фудбал