ЛИДЕРОТ АНГАЖИРАШЕ УШТЕ ЕДНО ЗАСИЛУВАЊЕ

Шкендија му посака добредојде на Вакили (ВИДЕО)

Со специјална видео порака лидерот го потврди новото засилување Алма Або Вакили

објавено: 29 јануари 2018 - 16:30

Како што беше најавено пред неколку дена, сега и официјално е потврдено дека Алма Або Вакили е новиот фудбалер на есенскиот шампион Шкендија.

Станува збор за квалитетен нигериски интернационалец кој дојде кај лидерот во нашиот шампиона од редовите на Тракаи, а во продолжение на сезоната треба да ги покаже способностите и во тетовската екипа. А раководството на Шкендија преку специјален „видео клип“ го претстави Вакили како нов член на играчкиот кадар за вториот дел од сезоната.

 

Најново во Фудбал