Еден меч денеска нема да се игра

Силекс и Скопје ќе почекаат за премиера, мечот во Кратово е одложен

Премиерното пролетно коло ќе мине без еден меч и во Кратово, Силекс и Скопје денеска нема да играат. Дождот си го стори своето и нема услови за игра, па ќе мора да се бара дополнителен термин

објавено: 14 февруари 2018 - 13:17

Премиерното пролетно коло ќе мине без еден меч и во Кратово, Силекс и Скопје денеска нема да играат. Дождот си го стори своето и нема услови за игра, па ќе мора да се бара дополнителен термин.

Проблеми имаше и во Тетово, таму поради снежната покривка, но дербито меѓу Шкендија и Вардар ќе се игра со мало задоцнување.

Останатите три меча се закажани за во 14 часот.

Најново во Фудбал