КРАТОВЦИ СО НОВ ГОЛМАН

Стефановиќ од Автокоманда во Силекс

Довчерашниот чувар на мрежата на „пиратите" денеска потпиша за Силекс.

објавено: 8 јуни 2018 - 11:42

Спасоје Срефановиќ е ново име во редовите на Силекс. Голманот од Србија, кој до вчера беше член на тимот на Скопје потпиша договор со тимот на стратегот Жикица Тасевски. Тоа е големо засилување за Силекс.

Ова е второ име во редовите на кратовци, вчера потпис стави и Емануел Мбела. Од друга страна кратовци ги напуштија Стојчевски, Бујчевски и Тимовски.

 

Најново во Фудбал