ТРЕТОЛИГАШОТ СЕ ЗАСИЛУВА

Стивен Колевски нов голман на Црно Буки ЗЛ

објавено: 12 февруари 2019 - 15:30

Стивен Колевски ја зголеми конкуренцијата меѓу голманите во битолскиот третолигаш Црно Буки 3Л. Тоа е трет супер квалитетен голман кој ќе биде дел од овој тим. 

Стивен е постар брат на Александар Колевски, и за прв пат ќе настапуваат во иста екипа. 

Новиот голман доаѓа од редовите на Светлост од Кукуречани, каде што беше нивен долгогодишен член и капитен на екипата. 

Најново во Фудбал