ВРЕМЕНСКИТЕ УСЛОВИ МОЖЕ ДА ГО ОДЛОЖАТ УТРЕШНОТО ДЕРБИ

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ

Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.  

Според планот, големото дерби во првото коло од пролетниот дел, може и да не се одигра, доколку продолжи да паѓа снег со овој интензитет како што е во моментов во градот под Шар Планина. 

* Забрането превземање на фотографиите без согласност од Спортмедиа

објавено: 13 февруари 2018 - 14:48

Најново во Фудбал