„БОМБИТЕ“ ОД ДАЛЕЧИНА ДОМИНИРААТ

ТОП-10 голови во македонскиот фудбал во 2015 година (ВИДЕО)

Македонското фудбалско првенство можеби не е атрактивно, но изминатава година дефинитивно имаше неколку атрактивни погодоци кои го свртеа вниманието. Се појавија експерти за слободни удари, но и за „бомби“ од далечина, кои дефинитивно доминираат во овој избор. 

објавено: 7 јануари 2016 - 20:30

10. Филип Ивановски - Вардар 

9. Ермедин Адем - Шкупи

8. Ферхан Хасани - Шкендија 

7. Александа Неданоски - Пелистер 

6. Ристе Митревски - Металург

 

5. Наумче Бакрачески - Металург 

4. Ангел Нацев - Брегалница

3. Бојан Најденов - Турново

2. Цезар Ромеро - Вардар

1. Горан Попов - Вардар

Најново во Фудбал