ДЕЛЕГИРАНИ СУДИИ ЗА 2. КОЛО ВО ПМФЛ

За Бартон дербито на Струмица

Јосип Бартон ќе го суди првото прволигашко градско дерби во историјата на Струмица меѓу Беласица и А. Пандев

објавено: 15 август 2018 - 14:22

Во продолжение делегирањето за второто коло од Првата македонска фудбалска лига (сезона 2018/19):

САБОТА, 17 Ч
СКОПЈЕ: ШКУПИ - ПОБЕДА (ПЕТАР МАНТЕВ)
САБОТА, 20 Ч
СКОПЈЕ: РАБОТНИЧКИ - СИЛЕКС (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ)
НЕДЕЛА, 17 Ч
СКОПЈЕ: МАКЕДОНИЈА ЃП - ШКЕНДИЈА (МАРЈАН МАРКОСКИ)
СТРУМИЦА:БЕЛАСИЦА - А. ПАНДЕВ (ЈОСИП БАРТОН)
ТЕТОВО: РЕНОВА - ВАРДАР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)

Најново во Фудбал