Веднаш најдоа замена за Шенсои

Захариевски е нов тренер на Пелистер

Срѓан Захариевски ќе биде новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер, а промоцијата ќе се случи во текот на идната недела

објавено: 9 јули 2017 - 13:04

Срѓан Захариевски ќе биде новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер, а промоцијата ќе се случи во текот на идната недела.

Захариевски ќе го смени Наџи Шенсои, тренер кој му донесе куп титула на Пелистер, но спогодбено се размина со раководството на битолчани. За Захариевски ова ќе биде втор клуб каде ќе биде главен тренер по Металург, каде беше шеф на стручен штаб од 2012 до 2015 година.

Најново во Фудбал