Пелистер го официјализираше новиот тренер

Захариевски: Предизвик е да се биде тренер на Пелистер

Срѓан Захариевски и официјално е нов тренер на битолчани. Тој денеска (17 часот) ќе го одржи првиот тренинг.

објавено: 17 јули 2017 - 14:04

Срѓан Захариевски и официјално е нов тренер на битолчани. Тој денеска (17 часот) ќе го одржи првиот тренинг.        

"Предизвик е да се биде тренер на еден од нашите најголеми клубови и фактот дека и оваа година има високи амбиции беше причината да ја прифатам понудата. Ќе дадам се од себе да ја оправдам довербата којашто ми ја укажа раководството на Пелистер",ни изјави новиот стратег на битолските "зелени".                               

Најново во Фудбал