МАКЕДОНЕЦОТ ПОКАЖУВА ДЕКА ЗАСЛУЖУВА ДА Е СТАРТЕР

Два евроголови од слободни удари на Барди за две минути против Атлетик во Билбао! (Видео)

Македонскиот репрезентативец речиси на идентичен начин два пати погоди за водство на Леванте од 2:1 на полувремето кај Атлетик Билбао. Првиот погодок на Барди беше во 43 минута, а само две минути подоцна погоди уште еднаш од речиси идентична позиција за водство од 2:1.

Со овие два погодоци Енис Барди веќе има шест гола во шпанската Примера дивисион.

објавено: 23 април 2018 - 21:54

Најново во Фудбал