ДОЈДОА ДА ИМ ДАДАТ ПОДДРШКА ПРЕД УТРЕШНИОТ ДУЕЛ

Е ОВА СЕ ВИСТИНСКИ ФАНОВИ: „Комитите“ грмат на Арената (ВИДЕО)

Вардар ќе има голема поддршка од своите фанови на утрешниот дуел против Зенит во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Потврдата за ова дојде на вечерашниот тренинг. Околу стонина членови на навивачката група „Комити“ дојдоа на Арената „Филип втори“ да ги мотивираат своите миленици.    

објавено: 13 септември 2017 - 20:42

Најново во Фудбал