Гостите ќе имаат одлична поддршка

(Фото+Видео) Окупација од Сан Себастијан - навивачите на Реал Сосиедад уживаат во Скопје

Навивачите на Реал Сосиедад уште еднаш со одличната посета на Скопје потврдија дека Реал Сосиедад има прекрасни навивачи. Ги има во голем број, а уживаат на сончевото време во нашиот главен град

објавено: 19 октомври 2017 - 15:24

Навивачите на Реал Сосиедад уште еднаш со одличната посета на Скопје потврдија дека Реал Сосиедад има прекрасни навивачи. Ги има во голем број, а уживаат на сончевото време во нашиот главен град.

Прошетката низ Скопје одлично им дојде пред мечот вечерва од 19 часот на „Филип Втори„ арената. Вардар ја очекува првата историска победа, или најмалку еден бод во натпреварите во Европа Лигата, а Реал Сосиедад атакува на втората победа во третото коло од Л групата.

 

Најново во Фудбал