Не ги заборави

Гајур Садики не ги заборави своите вардарци (Фото)

Поранешниот фудбалер на ФК Вардар, Гајур Садики не гти заборави своите вардарци и ги дочека во Малме, а беше присутен и на тренингот вечерва

објавено: 10 јули 2017 - 22:20

Поранешниот фудбалер на ФК Вардар, Гајур Садики не ги заборави своите вардарци и ги дочека во Малме, а беше присутен и на тренингот вечерва.

Садики ќе им помогне на „црвено-црните“ подобро да се скенира играта на Малме, екипа која ќе му биде противник на Вардар, задутре на „Сведбанк“ арена и на 18. јули во Струмица.

Најново во Фудбал