КАПИТЕНОТ ПРЕД РАЗДЕЛБА СО „МОДРИТЕ“

Адеми ги одработува последните денови во Динамо?

Се шпекулира дека капитенот на Динамо Загреб побарал да замине во странство

објавено: 16 мај 2018 - 12:30

Ако се верува на дел од хрватските медиуми, тогаш Аријан Адеми на лето ќе има нов клуб. Капитенот на Динамо Загреб наводно побарал од раководството на „модрите“ да му биде дозволено да си оди, со желба да најде ангажман во странство. 

Во минатото неколку гиганти беа заинтересирани за неговите услуги, а сега се споменуваат клубови од Турција и од Грција кои би сакале да го видат во своите редови фудбалерот кој што сезонава се врати после двегодишната пауза поради суспензија. 

Најново во Фудбал