Каков гол на Македонката

Андонова како Шакири - Постигна гол директно од корнер (Видео)

Наташа Андонова постигна еврогол директно од корнер во победата на Барселона против Валенсија со 4:1 

објавено: 25 февруари 2018 - 15:14

Наташа Андонова постигна еврогол директно од корнер во победата на Барселона против Валенсија со 4:1. Македонката во стилот на Артим Шакири погоди со многу ефе, а разликата е само местото. Наташа беше прецизна во Валенсија, Шакири на „Сент Мери“ во Саутемптон.

Погледнете го евроголот на нашата фудбалерка. 

Најново во Фудбал