Олдичен термин и голема шанса за вреден трофеј

Бабунски чека новогодишен подарок - Финалето на царскиот куп на Јапонија закажан на први јануари

Давид Бабунски очекува драгоцен новогодишен подарок и ќе бие битка за пехарот во ценетиот царски куп на Јапонија, на први јануари

објавено: 23 декември 2017 - 21:55

Давид Бабунски очекува драгоцен новогодишен подарок и ќе бие битка за пехарот во ценетиот царски куп на Јапонија, на први јануари.

Јокохама Маринос ќе ја предизвика Черезо Осака на првиот ден од Новата година, од 14,40 часот. Во полуфиналето и двата состави по голема борба и продолженија успеаја да се пласираат во големото финале.

Бабунски во јануари годинава направи трансфер во Јапонија, во редовите на најтрофејниот член на попларната Џеј-Лига, Јокохама Маринос.

Најново во Фудбал