ШПАНИЈА Е НОВАТА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб

Во најскоро време треба да се официјализира договорот

објавено: 17 јули 2017 - 08:00

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте. Барди треба официјално да го потврди договорот и дресот на Ујпешт, да го замени со тој на екипата од Примера дивисион. 

Барди блесна во дресот на младата репрезентација на Македонија, на Европското првенство во Полска. Тој даде два гола на шампионатот, а беше избран и во идеалниот тим по групната фаза.

По ваквите игрчи, за него се заинтересираа повеќе европски екипи, меѓу кои беа германските Борусија Дортмунд и Штутгарт, како и најтрофејниот хрватски клуб Динамо Загреб. Сепак, на крајот Барди се одлучил за Леванте и настап во шпанското првенство. 

Најново во Фудбал