Денеска брани против Грифк

Фински куп таман за деби - Шишковски направи сефте на голот на Лахти

Дамјан Шишковски денеска е на голот на Лахти и тоа за првпат, откако во зимскиот преоден рок се пресели во редовите на финскиот прволигаш

објавено: 24 февруари 2018 - 13:20

Дамјан Шишковски денеска е на голот на Лахти и тоа за првпат, откако во зимскиот преоден рок се пресели во редовите на финскиот прволигаш.

Популарниот Шишко брани против Грифк во меч од финскиот куп, а мечот е во тек и е дебитантски за македонскиот голман.

Првенството во Финска почнува во април, па куп мечевите се добра шанса за адаптација на Дамјан во новата екипа.

Лахти ќе игра во квалификациите за Европа Лигата во следната издание, бидејќи го освои четвртото место во финското првенство.

Најново во Фудбал