Почнаа да пристигнуваат нашите репрезентативци во Анталија

Италијанската ескадрила од Палермо прва слета во Белек (Фото)

Италијанската ексадрила од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски меѓу првите пристигнаа во Белек, Турција, пред двата пријателски дуели на македонската репрезентација со Финска и Азербејџан

објавено: 18 март 2018 - 17:00

Италијанската ексадрила од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски меѓу првите пристигнаа во Белек, Турција, пред двата пријателски дуели на македонската репрезентација со Финска и Азербејџан.

Со Финците играме на 23. март, а четири дена подоцна ќе ги провериме можностите со Азербејџан.

Несторовски и Трајковски се подготвени за двата тест дуели, иако Маурицио Ѕампарини, првиот човек на Палермо се обиде да ги задржи за второлигашкито дуел со Карпи.

Најново во Фудбал