СИГУРЕН ОД БЕЛАТА ТОЧКА, НО...

Ивановски не му помогна на Славен Белупо

објавено: 16 март 2018 - 21:00

Нашиот интернационалец го доведе својот тим во водство, со реализираниот пенал во 23 минута. Но тоа не беше доволнио за успех на гостувањето кај Истра 1961 која славеше со минимални (2:1)...

Мирко Ивановски веше стрелец за Славен Белупо, нота не беше доволно за неговата екипа да забележи позитивен ефект во дуелот со Истра 1961.
Нашиот интернационалец погоди од ударот од 11 метри во 23,минута од играта на мечот во редовоното 26. коло на шампионатот на Хрватска.
Но на крајот тоа се покажа како недоволно за конечен успех на ова гостување.
Оточиан во 58, и Роце две минути подоцна направија пресврт, и со двата гола и осигура победа на домашата екипа.
Во 39.минута од играта, жолт картон за Славен Белупо доби и Томе Китановски.
А по 26. кола во шампионатот на Хрватска, Славен Белупо остана на бројката од 31.бод, доволна за позицијата број 5.
Води Динамо со 56 бода, пред Хајдук кој има 50...

Најново во Фудбал