Јаховиќ гризе како Суарез во Турција (ФОТО)

Откако го постигна израмнувачкиот гол, голманот на Малатија не сакаше да му ја даде топката, па Јаховиќ го гризна за раката

објавено: 10 февруари 2019 - 20:30

Адис Јаховиќ е новиот Луис Суарез. Вака медиумите во Турција го претставија Македонецот по денешното „реми“ меѓу Коњаспор и Малатијаспор. 

Откако го постигна израмнувачкиот гол во 85. минута од пенал, голманот на Малатија Фарноле, не сакаше да му ја даде топката. Во еден момент Јаховиќ го гризна за раката, и потсети на моментот кога Суарез го гризна за раката Кјелини на СП 2014 во Бразил. 

Најново во Фудбал