Упорноста му донесе прекин на постот

Китановски никогаш не се предава, наградата е гол првенец за Истра (Видео)

Македонскиот интернационалец Томе Китановски го постигна голот првенец за Истра во хрватското првенство, а со неговиот погодок клубот од Пула поведе против Интер Запрешиќ

објавено: 12 август 2017 - 22:08

Македонскиот интернационалец Томе Китановски го постигна голот првенец за Истра во хрватското првенство, а со неговиот погодок клубот од Пула поведе против Интер Запрешиќ. На стартот од второто полувреме гостите од Пула водат со 2:1.

Китановски лани пристигна во редовите на Истра и сега го постигна деби голот за овој клуб. Во осмата минута Китановски беше упорен, искористи грешка на противнилката одбрана и погоди од мртов агол.

 

Најново во Фудбал