ПОЗНАТО Е КАДЕ БУБА ХАСАНИ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖИ КАРИЕРАТА

„КРАЛОТ НА ГОЛОВИТЕ" го одбра Ризеспор!

Медиумите во Турција известуваат дека Ферхан Хасани ќе потпише за Ризеспор

објавено: 7 јуни 2018 - 12:31

„Кралот на головите" со бр.10,како што го нареуваат медиуимите во Турција, е многу блиску до Ризеспор, новиот прволигаш во првенството на Турција. Тоа значи дека конечно е познато каде Ферхан Буба Хасани, капитенот на Шкендија ќе ја продолжи својата кариера. Како што пишуваат утринава медиумите во Турција, Хасани е пред трансфер во Ризеспор. Преговорите не само што биле почнато туку истите биле во завршна фаза.

Да потсетиме дека Буба деновиве се „врзуваше" со трансфер во Галатасарај, Сиваспор, Кашимпаша, сепак го добра Ризеспор.

Најново во Фудбал