СТИГНУВААТ ПОНУДИ ПО САМО ШЕСТ МЕСЕЦИ ПОМИНАТИ ВО УНГАРИЈА

Краснодар „фрли око“ на Николов

Како што дознаваме рускиот премиерлигаш се интересира за македонскиот репрезентативец, а сумата е во милиони

објавено: 11 јуни 2018 - 19:00

По само шест месеци во Унгарија Бобан Николов стана шампион со Видеотон и летоска ќе игра во квалификациите за Лигата на шампионите. Но може и да се најде во друга средина затоа што интерес за него пројавил рускиот премиерлигаш Краснодар.
Видеотон го купи фудбалерот за 130.000 евра, а сега ќе го продаде за многу повеќе. А Краснодар нема проблем да ја плати сумата што ја бара Видеотон...

* За цифрите и повеќе информации прочитајте во утрешното издание на „СПОРТ.КОМ.МК"

Најново во Фудбал