ПОГОКОТ НА ГОЛГЕТЕРОТ НА СЛАВЕН БЕЛУПО

Мирко Ивановски го тресе Динамо (видео)

Македонскиот репрезентативец Мирко Ивановски го „измеша" голманот на Динамо и ја затресе неговата мрежа донесувајќи му предност на својот тим Славен Белупо.

објавено: 4 мај 2018 - 20:31

Славен игра на домашен терен, а Ивановски погоди во 14 минута од мечот за 1:0. Томе Китановски е на клупата кај тимот од Копривница, додека за Динамо капитенската лента ја носи Аријан Адеми.

Динамо израмни на 1:1 преку Будимир во 45 минута. Следува второто полувреме...

 

Најново во Фудбал