Нашите интернационалци слават на Кипар

Мојсов и Тричко со куп трофеј во рацете

Во финалето АЕК го совлада Аполон со 2:1 и тоа со пресврт во вториот дел

објавено: 16 мај 2018 - 20:06

Екипата на Аек Ларнака предводена од македонскит еинтернационалци Даниел Мојсов и Иван Тричковски е освојувач на овогодинешниот национален куп на Кипар. Тие во финалето попладнево го совладаа тимот на Аполон со 2:1 откако противникот водеше во првите 45. Минути. Сепак, Аек Направи комплетен пресврт во вториот дел со голови постигнати во рок од две минути од 69. До 71 минута. Мојсов и Тричковски се најдоа во стартните единаесет на овој меч, а Тричко заработи и жолт картон. 

Најново во Фудбал