Строги мерки за безбедност на пиринејското дерби

На тројца гостински навивачи еден агент ќе го чува Мадрид од португалската инвазија

Околу 3.600 навивачи на Спортинг од Лисабон допатуваа во Мадрид, а мерките на безбедност се исклучително високи, па авантурата на гостионските навивачи на мечот од Европа Лигата меѓу Атлетико и Спортинг ќе ја надгледуваат 1.200 агенти

објавено: 5 април 2018 - 18:20

Околу 3.600 навивачи на Спортинг од Лисабон допатуваа во Мадрид, а мерките на безбедност се исклучително високи, па авантурата на гостионските навивачи на мечот од Европа Лигата меѓу Атлетико и Спортинг ќе ја надгледуваат 1.200 агенти.

Кога се игра приринејско дерби меѓу шпански и португалски екипи ризик од инциденти секогаш постојат, па вечерва мечот од 21,05 на Ванда Метрополитано ќе биде со засилено обезбедување.

Во експедицијата на Спортинг е и нашито репрезентативец Стефан Ристовски, а влогот во двомечот што почнува вечерва е пласман во полуфиналето.

Вечерва од 21,05 почнуваат и дуелите меѓу Арсенал и ЦСКА Москва, Лацио и Салцбург и Лајпциг и Марсеј.

Најново во Фудбал