Блиску е до полскиот прволигаш

Најденов на тренинг во Корона Кјелце, се чека само потпис (Фото)

Бојан Најденов веќе тренира со Корона Кјелце и се чека само потпис во новиот клуб, по заминувањето од Смуха

објавено: 11 јануари 2018 - 12:44

Бојан Најденов веќе тренира со Корона Кјелце и се чека само потпис во новиот клуб, по заминувањето од Смуха.

Египетската авантура за Најденов заврши, тој се врати од Александрија и очекува да ги финализира преговорите со прволигашот од Кјелце.

Интерес за 27-годишниот фудбалер имаше и на домашната сцена, а најблиску до договор, Најденов беше со Шкендија, но сепак прва опција е Кјелце.

Најново во Фудбал