Го спаси својот тим

Ни пеналите не му се проблем - Шишковски го чува Лахти од порази

Дамјан Шишковски блесна на голот на Лахти и со одбранет пенал во 84. минута го спаси од пораз на гостувањето кај Хонка во меч од второто коло во финското првенство

 

објавено: 15 април 2018 - 16:11

Дамјан Шишковски блесна на голот на Лахти и со одбранет пенал во 84. минута го спаси од пораз на гостувањето кај Хонка во меч од второто коло во финското првенство.

Мечот заврши без голови, а ова е прв „шут-аут“ на македонскиот репрезентативец во дресот на Лахти. И втор меч е без пораз и тоа најмногу благодарение на неговата одбрана во финишот на мечот. Јунес Рахими имаше шанса со гол од белата точка да му донесе победа на домашниот тим, но Шишковски беше подобар и одбрани.

За Хонка резервен голман беше Давор Талески.

 

Најново во Фудбал