Титулата е освоена сега се нижат индивидуалните признанија

Ол-стар Риека, во идеалниот тим на сезоната има место и за Стефан Ристовски

Стефан Ристовски е во иделаниот тим на првенството во Хрватска, а неговиот клуб Риека има дури седуммина играчи во најдобриот состав во ХНЛ и очекувано ги предводи тренерот Матјаж Кек. Титулата е освоена, сега ред е за индивидуални признанија на десниот бек на нашата репрезентација, кој одигра прекрасна сезона

објавено: 30 мај 2017 - 11:07

Стефан Ристовски е во иделаниот тим на првенството во Хрватска, а неговиот клуб Риека има дури седуммина играчи во најдобриот состав во ХНЛ и очекувано ги предводи тренерот Матјаж Кек. Титулата е освоена, сега ред е за индивидуални признанија на десниот бек на нашата репрезентација, кој одигра прекрасна сезона.

Изборот е на хрватскиот портал „Гол“, а во најсилниот состав покрај седумтте играчи на Риека има место за двајца фудбалери на Хајдук, еден од Осиек и еден од Динамо Загреб.

Најново во Фудбал